Skip to main content

Problemy z włosami stały się moją zmorą. Pewnego dnia stojąc przed lustrem przeczesywałam swoje włosy i uświadomiłam sobie, że mam ich dużo mniej niż jeszcze trzy tygodnie temu. Nie mogłam w to uwierzyć! To był pierwszy dzień mojego koszmaru z włosami. Od tej pory, dzień w dzień po rozczesaniu włosów przyglądałam się ile z nich zostaje na szczotce. Dawniej nie zwracałam na to uwagi. Wydawało mi się naturalnym, że po każdym umyciu głowy w wannie widzę parę kosmyków, które spłukuję wodą. Z czasem miałam jednak wrażenie, że tych kosmyków jest coraz więcej 🙁

Za wszelką cenę chciałam odzyskać swoje włosy

Jak zapewne się domyślasz, nie myliłam się. Moje włosy zaczęły się mocno przerzedzać. Stosowałam różnego rodzaju wcierki, suplementy diety, zapisałam się na mezoterapię skóry głowy. Po tej ostatniej przez jakiś czas faktycznie zaobserwowałam poprawę. Włosów przybyło, pojawiły się nowe tzw. baby hair. Jednak nie trwało to długo, po jakimś czasie włosów znów ubyło. Zaczęłam mieć na tym punkcie ogromne kompleksy. Zdawało mi się, że każdy przygląda się mojej głowie i resztkom włosów jakie mi na niej zostały. Później był trycholog i spersonalizowane leczenie. Niewiele to dało. Włosów wcale nie przybywało.

Problemy z włosami – peruka – rozwiązanie problemu

Nie wiem czy uwierzysz, ale to wszystko mocno odbiło się na mojej psychice, stałam się drażliwa, nerwowa, a w samotności ciągle płakałam. Mój mąż starał się mnie wspierać, ale co mężczyźni wiedzą o włosach? W końcu zaczęłam przeszukiwać internet i tam szukać pomocy. Na licznych grupach i forach były różnego rodzaju rady, ale ostatecznie bałam się ich stosować. Wtedy pomyślałam: “A peruka? Może powinnam kupić perukę?”

Dosyć szybko uświadomiłam sobie, że nie mogę sobie pozwolić na perukę naturalną, z prawdziwych włosów. Postanowiłam kupić perukę syntetyczną. Pomyślałam, że to rozwiąże moje problemy z włosami. Chyba zrządzeniem losu trafiłam do Your Secret Hair, za co dziękuję. Wydawało mi się, że nikt mnie nie zrozumie, ale byłam w ogromnym błędzie! Po jednym telefonie uświadomiłam sobie, że jeżeli zdecyduję się na zakup peruki, to tylko tam. Pani była miła, empatyczna, miałam wrażenie, że rozumie mnie bez słów. Dodała mi otuchy i zapytała o moją wymarzoną fryzurę. Szybko uzmysłowiła mnie, że peruka syntetyczna idealnie zastąpi moje prawdziwe włosy.

Perfekcyjne włosy – moja piękna peruka syntetyczna

Korzystając z fachowej pomocy wybrałam swoją upragnioną perukę. Teraz, kiedy ją noszę, czuję się kobieco i pięknie. Nikt oprócz męża nie wie, że mam perukę. Dziś stojąc przed lustrem czuję się jak #gwiazda ! 🙂 Zaczęłam się uśmiechać, ponownie czerpać radość z życia, a moje koleżanki z pracy zachwycają się moją codzienną, nienaganną fryzurą.

problemy-z-wlosami

Marzena 🙂