Skip to main content

Kiedy odwiedzacie nasz salon w Tarnowie bardzo często słyszymy, że nie wiecie jak ubrać perukę. Do niedawna krążył mit, że peruki nie da się prawidłowo założyć jeżeli posiada się swoje naturalne włosy. Nic bardziej mylnego. Oczywiście wymaga to odrobinę więcej pracy, ponieważ musimy dopilnować, aby spod peruki nie wychodziły nasze włosy, ale nadal jest to bardzo łatwe.

Nasi dyplomowani specjaliści dokładnie pokażą Ci i nauczą Cię jak prawidłowo założyć perukę, tak aby wyglądała naturalnie oraz subtelnie podkreślała Twoją naturalną urodę. Niestety źle ubrana peruka może skutkować odwrotnym efektem.

Peruka, a długie włosy

Paniom, które mają swoje długie włosy zalecamy zebrać je w niski kucyk, tuż nad karkiem, a następnie podwinąć go do góry i równomiernie rozłożyć po całej głowie, tak aby nigdzie pod peruką nie powstały nierówności. To bardzo istotne, ponieważ wpływa na komfort jej noszenia.

Drugim sposobem jest zaplecenie warkocza lub warkoczów dobieranych, najlepiej od samej linii czoła, a następnie również rozłożenie włosów po całej głowie. Mamy tu całkowitą dowolność, a oba te sposoby są tak samo dobre. Jeżeli chcesz zobaczyć jak robi się to prawidłowo, koniecznie odwiedź nasz salon w Tarnowie, chętnie Ci pokażemy.

Peruka, a krótkie włosy

Na tak przygotowane włosy zakłada się specjalną siateczkę, która dopilnuje, aby żaden niesforny kosmyk nie wysunął się spod peruki. Panie, które mają krótkie włosy również mogą skorzystać z tego typu czepka, nie zawsze jednak jest to konieczne.

Peruka po chorobie

Tym z Pań, które chcą ubrać perukę bezpośrednio na skórę głowy polecamy specjalne czepki z delikatnej tkaniny bambusowej. W ten sposób dodatkowo chronisz skórę oraz zapewnisz dłuższą żywotność peruce.

Zakładanie peruki

Kolejnym krokiem jest samo ubranie peruki. Zakłada się ją od czoła, lekko pochylając do głowę ku dołowi ( ułatwi to nałożenie peruki Paniom, które nie mają w tej kwestii doświadczenia ). Następnie nakłada się jej górna część i w delikatny sposób naciąga ku dołowi. Ważne, aby peruka osadzona była równo z Twoją naturalną linią włosów, dopilnuj tez, aby przy uszach układała się odpowiednio, to bardzo istotne.

Regulacja peruki

Wszystkie peruki są dodatkowo regulowane na obwodzie za pomocą dwóch tasiemek z małymi haczykami, tak aby peruka była dostosowana do Twojego obwodu głowy. W naszym salonie w Tarnowie chętnie nauczymy Cię jak to zrobić.

Your Secret Hair