Skip to main content

Peruki na NFZ są refundowane do wysokości kwoty limitu tj. 250,00 zł. W naszej ofercie znajdziesz peruki finansowane przez NFZ i zrealizujesz wniosek, który otrzymałaś.

Jak wygląda zakup peruki na refundację NFZ? Zlecenie na perukę musisz zrealizować stacjonarnie w sklepie. Nie ma możliwości zrobienia tego on-line. NFZ dokładnie tą kwestię reguluje w sowich rozporządzeniach.

Peruki na NFZ – w praktyce

Przychodząc z wnioskiem na perukę na NFZ do naszego salonu w Krakowie ul. M.Miechowity 19B , możesz od razu wyjść z nową fryzurą. Możesz wybrać perukę w limicie, realizując u nas wniosek bez dopłaty. Często jednak zdarza się, że wyglądasz i czujesz się lepiej w peruce, która jest w wyższej cenie niż 250,00 zł. Co wtedy? Nie ma problemu, możesz ją również zakupić, od ceny wyjściowej peruki odliczymy kwotę refundowaną tj. 250,00 zł, a resztę dopłacisz we własnym zakresie. Będziesz mogła cieszyć się fryzurą, która spełni Twoje oczekiwania. Jesteśmy salonem z perukami i mamy ogromny wybór peruk, tak aby każda z Was znalazła coś dla siebie, a nasze ceny są naprawdę konkurencyjne.

Peruki na NFZ- oddaj się w ręce profesjonalistów

Chciałabyś zrealizować wniosek na perukę, ale nie wiesz nic na temat peruk i obawiasz się, że będziesz wyglądać nienaturalnie? Koniecznie odwiedź nasz salon z perukami w Tarnowie przy ul. Bernardyńskiej 8. Mamy wielopokoleniowe doświadczenie w branży perukarskiej, które przedkłada się na profesjonalizm w doborze peruki. U nas usiądziesz wygodnie przed lustrem i w intymnej atmosferze, nasza stylistka znajdzie perukę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Nauczy Cię jak ją poprawnie zakładać, stylizować i pielęgnować.

Peruki na NFZ – w jaki sposób uzyskać wniosek

Kiedy należy Ci się peruka na NFZ? Oczywiście wszystkie Pacjentki onkologiczne obowiązkowo dostają wniosek na perukę, ale czy tylko one? Nie. Wniosek na perukę możesz uzyskać również od dermatologa, jeżeli masz mocno przerzedzone włosy, zmagasz się z utratą włosów na skutek przyjmowanych leków czy terapii hormonalnej, sterydowej. Wniosek uzyskasz także po trwałym uszkodzeniu głowy w wyniku urazu lub poparzenia. Poniżej wskażemy Ci wszystkich specjalistów, którzy mogą wypisać wniosek na perukę – wedle rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2017r. :

 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie chirurgii ogólnej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie chirurgii dziecięcej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie chirurgii onkologicznej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie onkologii klinicznej lub
  chemioterapii nowotworów,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie ginekologii onkologicznej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie radioterapii onkologicznej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie dermatologii i wenerologii,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie onkologii i hematologii
  dziecięcej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie hematologii,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie pulmonologii,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie chorób płuc,
 • Lekarz podstawowej opieki
  zdrowotnej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie medycyny rodzinnej,
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie pediatrii
 • Lekarz posiadający specjalizację w
  dziedzinie chorób wewnętrznych,
 • Pielęgniarka lub położna, o której
  mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z
  dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach
  pielęgniarki i położnej.

Peruki na NFZ – czy każda peruka w naszym salonie jest refundowana

Często pytacie czy każda peruka w naszym salonie jest refundowana. Niestety nie, NFZ funduje tzw. peruki medyczne, a nasz salon posiada bogatą ofertę różnego rodzaju peruk, nie tylko tych medycznych.

Czym te peruki się różnią? Przede wszystkim rozmiarem czepka, peruki medyczne mają pomniejszone obwody, ponieważ z założenia Kobiecie, która traci włosy minimalnie obwód głowy się zmienia. Różnią się też wykonaniem czepka, często peruki medyczne posiadają dodatkowe wstawki z mikroskóry i rozmytą przednią linię włosa. Zastanawiasz się zatem, czy możesz kupić zwykłą perukę , jeżeli Ci się spodoba, a jesteś Pacjentką i ładnie w niej wyglądasz? Oczywiście, że tak, te peruki w taki sam sposób przepuszczają powietrze i mają identyczną cyrkulację jak peruki medyczne. Po prostu w tej sytuacji nie zrealizujesz na nią wniosku NFZ.

Peruki na NFZ – co jaki czas się należy peruka

Jeżeli masz trwały problem z włosami lub nie odrosły Ci one całkowicie po chemioterapii, to pamiętaj, że wniosek na perukę należy Ci się raz na rok. Data ta liczona jest od momentu zrealizowania poprzedniego zlecenia w sklepie. To ważne, żebyś o tym pamiętała, bo każdy lekarz ma wielu Pacjentów i niekoniecznie musi pamiętać o tym, aby wypisać Ci kolejny wniosek.