Skip to main content
Porady

Rodzaje czepka w perukach

By 6 października 202210 października, 2022No Comments

Co warto wiedzieć decydując się na zakup peruki? Jakie są rodzaje czepka w perukach. Jeżeli chcesz poznać odpowiedź to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Musisz zatem wiedzieć, że zazwyczaj peruka wykonana jest na czepku całościowym, do którego doszyte są włosy syntetyczne lub naturalne. Czepek ten może mieć różne warianty. Najpopularniejsze są peruki, które od góry mają koronkę, a po bokach włosy są zamocowane na tzw. tresach – są to pasma z włosami, które tworzą przewiewną konstrukcję czepka peruki.

Inny rodzaj czepka to koronkowy z dodatkową wstawką tzw. mikroskóry:

  • łezka na czubku głowy,
  • w linii przedziałka.

Ma ona za zadanie imitować włosy, które wyrastają ze skóry głowy. Posiadamy też peruki, których cała górna konstrukcja czepka jest wykonana na mikroskórze. Dają one Ci możliwość dowolnego manewrowania przedziałkiem oraz układania włosów peruki we wszystkie strony. Rodzaje czepka w perukach są więc różne. Inne peruki, to te z tzw. rozmytą przednią linia włosów ( ang. lace front), jest to mono wstawka z przodu peruki. Dzięki niej peruka idealnie zlewa się z naszą skórą i właśnie w tego rodzaju modelach masz wrażenie, że włosy wyrastają z Twojej głowy. Zatem włosy takiej peruki, można z przodu zaczesywać do góry. Jest to dodatkowy atut na który warto zwrócić uwagę decydując się na zakup peruki.

Rodzaje czepka w perukach – przykłady

Zastanawiasz się, który czepek jest odpowiedni dla Ciebie? Wszystko zależy od tego w jakiej fryzurze czujesz się najlepiej. Jeżeli nosisz krótką fryzurę z grzywką to czepek na koronce będzie całkowicie wystarczający. Lubisz czasem zaczesać włosy do góry? Wybierz perukę z rozmytą przednią linią włosów.

Oczywiście im więcej wstawek imitujących włosy wyrastające ze skóry głowy, tym peruka jest droższa. Czy zawsze musisz wybrać opcję premium? Niekoniecznie, wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twoich upodobań. W peruce musisz się czuć przede wszystkim komfortowo i tym powinnaś się kierować wybierając ją dla siebie.